Meisterdamisring

Osavad käed

Osavatel kätel pole kunagi igav. Meisterdada on vahva!

Ringis  „Osavad käed” õpivad lapsed loovalt mõtlema, kasutades selleks käelist tegevust. Õpime kasutama mitmeid erinevaid materjale ja töövahendeid, tutvume erinevate tehnikatega. Õpime taaskasutatavast materjalist meisterdama erinevaid kaunistusi ja väikesi kingitusi. Laps õpib koos teistega töötama ja üksteist abistama. Meisterdamise ringis „Osavad käed” osalevad lapsed vanuses 6-18. a.

Kollektiivi ajalugu

Meisterdamise ring  „Osavad käed” tegutseb ligi 20 aastat Oru klubis. Ringi töö on tihedalt seotud samas klubis tegutsevate skautidega. Paljud tööd tehakse koos. Viimaste aastate huvitavamaid tegemisi on detsembris valmiv Päkapikuküla, mida iga aasta täiendatakse uute ise valmistatud detailidega. Vanemad ringilapsed oskavad kasutada ohutult nuga, kruvikeerajat, drelli ja teisi tööriistu.

Heaks traditsiooniks on meistriklassid koos lastevanematega. Oleme koos teinud võileibu, kaunistanud piparkooke, valmistanud jõulukaarte ja teinud maiustustest kingikimpe.

Meistriklassides valmistatud jõulukaarte oleme saatnud Kohtla-Järve Noortekeskuse aktsioonis „Jagame soojusе!”  hooldekodude elanikele. Oleme valimistanud 102 lõngatutti Viljandi Pärimusmuusika Festivalile. Lisaks korraldame erinevaid  rahvakalendri temaatilisi õpitubasid , kus õpime vanu meisterdamise tehnikaid. Oleme valmistanud vahast küünlaid ja mune värvinud sibulakoortega, teinud vastla vurri ning meisterdanud mardisantide maske.

Oma töödega oleme osalenud Kohtla-Järve Koolinoorte Loomemaja ja Narva Laste Loomemaja näitustel ja konkurssidel. Oma töödes kasutame palju looduslike ja taaskasutatavaid materjale.

Ringis valminud töödest on igal aastal koostatud näitus.

Eelised

Oma tegemistes kasutame väga palju taaskasutatavaid materjale ja looduslike materjale. Kindlasti saab meisterdamiseks leida erinevaid vahendeid poest, kuid võib ka kõik koduses majapidamises tavaliselt üle jäävaid asju ära kasutada ning materjale otsida loodusest. Igapäevaselt visatakse suurtes kogustes jäätmeid minema, kuid paljut saab uuesti kasutada. Taaskasutatavate materjalidega säästetakse energiat, keskkonda ja loomade maailma. Nende materjalidega saavad lapsed luua väga omapäraseid töid.

Looduslike materjalide puhul on oluline  erinevate detailide ühendamine. Looduslike materjale saavad lapsed ise väljast korjata ning teha meisterdusi. Looduslikud materjalid on väga põnevad, sest kunagi ei leia täpselt samasuguseid materjale. Samas õpime uusi tehnikaid ja teostame uusi ideid oma tegemistes.

3 põhjust meie juurde tulla!

1. Läbi käeliste ja mänguliste tegevuste arenevad ringis lapse erinevad meeled, fantaasia, loovus ja oskused. Valmivad omanäolised mänguasjad, ehted, karbid, kaardid ja palju muud.

2. Kasutame erinevaid materjale ja tööriistu. Saame teadmisi erinevatest materjalidest, taaskasutuse võimalustest. Õpime erinevaid käsitööoskusi ja tehnikaid.

3. Ringis õpivad lapsed töötama meeskonnas, arvestama üksteisega, kasvatades tasakaalukust, sõbralikkust ja viisakust, arendades tööarmastust ja visadust.

Juhendaja

Katrin Leon

Minust:
Olen terve elu tundnud huvi näputöö vastu.
Aastaid on tegutsenud meisterdamise ringi juhendajana, arendanud laste käelist tegevust.

Stiil: Meisterdamine
Kategooria: Lapsed
Vanus: 6 kuni 18 aastat vana

Aadress:  Vikerkaare 2, Oru
Tel: +372 53 624 997

E-post: katrin.leon@mail.ee

Saavutused

Selles jaotises näete meie viimaste aastate auhindu.

03.10.23 Osalemine konkurssil «Sügise fantaasiad 2023», Kohtla-Järve Koolinoorte Loomemaja
Saadud
*Tänukiri kollektiivile osalemise eest
*Tänukiri Jekaterina Sychnikova
*Tänukiri Viktoria Sychnikova
*Tänukiri Arina Karimova
*Tänukiri Arina Prokofjeva

Saame Koos uusi teadmisi ja kogemusi!

Hea õpetaja on uhke õpilase iseseisva edu üle ja tunneb rõõmu, kui ta ületab teda.