Rahva laulukoor

Sladka Jagoda

Ole julgem ja laula meiega. Sladka Jagoda on koos sinuga!

Rahvalaulukoor „Sladka Jagoda” on rahvuskultuuri säilitanud juba 30 aastat, kinkinud publikule võimaluse  tutvuda  meie kodukandi laulurikkusega. Kollektiivis osaleb praegu 14 naist ja kaks meest. Keskmine vanus on 65 aastat. Meie laulumehed laulavad ja mängivad pille, mis annab lauludele erilise koloriidi. Koori repertuaaris on umbes 150 eri rahvaste laulu, aga ka klassikalisi teoseid, estraadi- ja kaasaegsete heliloojate laule. Koor „Sladko Jagoda” annab soolokontserte, korraldab loomeõhtuid ning osaleb kõikidel vabariigi ja regioonide festivalidel.

Kollektiivi ajalugu

Ansambel moodustati 1992. aastal. Idee luua kollektiiv kuulub Jõhvi Vene Põhikooli  ja Oru Põhikooli õpetajale Ruth Püvile ja akordionistile Valeri Dralovile. Ruth Püvist sai selle kollektiivi juht.

Ansambel sai kiiresti juurde uusi inimesi, tema populaarsus kasvas. Kollektiiv on oodatud paljudele üritustele, regulaarselt osaletakse festivalidel “Slaavi pärg”, “Mängi lõõtspilli” ja teistel  vene laulu festivalidel. “Sladko Jagoda” on rahvusvahelise folkloorifestivali “Sadko” laureaat Suur-Novgorodis, rahvusvahelisel muusika- ja laulufestivalil “Dneprovi hääled” Dubrovnos. Ansambel „Sladko Jagoda”  on Kultuurkapitali preemia laureaat põliselanike kultuuri edendamise eest Eestis. Ansambli kontol on mitusada esinemist koduklubi laval, erinevates Eesti linnades, aga ka kaugemal – Torška (Poola), Sosnovõi Bor, Puškini mäed, Suur -Novgorod, Ivangorod (Venemaa), Dubrovno (Valgevene). 

Kollektiivi repertuaaris on üle 150 laulu.Need on vene, poola, soome, läti, valgevene rahvalaulud ja ka tänapäeva heliloojate laulud.

2015. aastal sõitis Valeri Dralov perekondlikel põhjustel Rootsi ja koori kutsuti tööle noor andekas muusik, Leningradi Kultuuriinstituudi vilistlane, Narva akordionist Viktor Tarassov. 2019. aastal lahkus Rutjh Püvi tervislikel põhjustel kollektiivist ning klubi juhtkond andis koori juhtimise üle Viktorile.

Suure panuse koori arengusse ja loomingusse andis ka endine Oru klubi kunstiline juht Antonina Andrejeva, kes oli ametis 30 aastat ja läks 2022. aastal auväärselt pensionile, kuid käib siiani proovides. Koos juhiga osaleb ta aktiivselt kontsertide ja esinemiste ettevalmistamisel.

Eelised

Koor “Sladka Jagoda” annab võimaluse vanemaealistel inimestel endasse uskuda.Vokaali tunnid on tervist parandav tegevus. Hääleharjutused või laulmine, õpetavad õigesti hingama. Artikulatsiooniharjutused õpetavad õigesti ja selgelt rääkima.

Rahvalauluga kaasnevad ka liigutused,  on esituse ajal väga olulised. Õigesti laval liikudes, rõõmustame ennast ja publikut. Esineme festivalidel, saame kokku oma eakaaslastega ja suhtlemeomavahel.

Miks me oleme paremad?

Meil on alati hea meel teid näha! Koor on sõprus, toetus ja suhtlemine.

Mis siis, kui mul ei ole muusikalist kuulmist?

Me oleme valmis teid meie kollektiivi vastu võtma, isegi kui teil ei ole suuri vokaalseid andeid.

Tervist ja hinge!

Koor on eelkõige tervis ja 65+ vanuses vajalik tegevus.

Juhendaja

Viktor Tarassov

Minust:
Loominguline isiksus, andekas muusik ja hooliv juht.

Stiil: Vokaal
Kategooria: Täiskasvanud
Vanus: alates 18 eluaastast

Aadress:  Vikerkaare 2, Oru
Tel: +372 58 090 686

E-post: victop@bk.ru
Facebook: Sladka Jagoda

Saavutused

Selles jaotises näete meie viimaste aastate auhindu.

28.05.23 osalemine XVII Rahvusvahelisel laulu- ja tantsupeol „Slaavi pärg 2023 “, Tondiraba Spordikeskus , Tallinn
Saadud:osaleja diplom

28.01.23 Osalemine Ida-Virumaa rahvusvähemuste koorimuusika- ja vokaalansamblite rahvalaulupäeval, Sillamäe Kultuurikeskus
Saadud:osaleja diplom

04.03.23 Osalemine Slaavi kultuuride Ühingu “Svjatogor” rahvamuusika festivalil “Mängi lõõtspill”, Narva

15.01.22 Osalemine “Jõulu kohtumised“ programmis, Kultuurikeskus „Rugodiv“, Narva

Saadud:
Kontserdis osalemise diplom

12.10.21 Osalemine suurkonserdi «Eesti rahvaste pärg» Narvas
Saadud:
Tänukiri osalemise eest

12.01.20 Vene laulu ansambli „Sladka jagoda“ esinemine Soldina asulas

29.02.20 Vene laulu ansambli „Sladka jagoda“ osalemine Ida-Virumaa ansamblite Festivalil Kiviõlis

Koor külastas kontsertidega:
– Vyszkow, Poola
– Dubrovno, Valgevene – 2007
– Veliki Novgorod , Venemaa, festival “Sladko” – 2004, 2005
– Puškinskije Gorõ, linnapäev – 2006
– Ja muud üritused ja võistlused
Eestis rõõmustas koor esinemistega Maardus, Mustvees, Lüübnitsas, Lohusuu ja Kundas .
Alates ansamblijuhi Ruth Püvi lahkumisest väljateenitud puhkusele 2018. aastal, juhib ansamblit Viktor Tarasov, kes on ka ansambli saatja.

Saame Koos uusi teadmisi ja kogemusi!

Hea õpetaja on uhke õpilase iseseisva edu üle ja tunneb rõõmu, kui ta ületab teda.