Vene laulukoor

Zorenka

Ülistame vene rahvalaulude ilu, säilitame ja anname edasi traditsioone tulevastele põlvedele.

“Zorenka” koor on vene rahvamuusika esitamisele spetsialiseerunud kollektiiv. Koori missiooniks on kultuuritraditsioonide säilitamine ja edasikandmine esinemiste kaudu, luues soojuse ja mugavuse õhkkonna. “Zorenka” koor püüab muusika kaudu ühendada inimesi ning anda edasi vene kultuuri ilu ja vaimsust.

Kollektiivi ajalugu

Vene laulukoor “Zorenka” loodi  amatöör huviringina 1987. aastal pensionäride klubi “Veteran” juurde. Alates 1998. aastast on kooril professionaalne juht ja koor on Ahtme klubi loominguline kollektiiv. Meeskonna loominguliste oskuste tase on kõrge ning repertuaar on mitmekesine ja huvitav. Koori repertuaaris on enam kui 50 lüürilist ja hingelist, mängulist vene laulu ja ringmängu.

Koor esineb suure eduga Eesti kontserdipaikades Tallinnas, Narvas, Jõhvis ja  Maardus. Aastaid osalenud Vabariiklikul festivalil “Slaavi pärg”, erinevatel kooride festivalidel, osaleja Narva festivalil  “Mängi,lõõtspill!”. Koori esinemised on linna pühadel ja rahvapidudel alati oodatud. Korduvalt annavad nad aasta jooksul linna hooldekodus heategevuskontserte.

Koor “Zorenka” aitab kaasa vene laulukultuuri säilimisele ja populariseerimisele. Kohtumine kooriga toob alati rõõmu ja unustamatuid muljeid, tutvustab vene rahva rikkalikku pärandit, vene laulu ilu.

Juhendaja

Pavel Smirnov

Minust:
Seda meeskonda juhib loominguline inimene, suurepärane muusik, vene laulude tundja ja armastaja – Pavel Smirnov. Paljude konkursside ja festivalide osaleja. Viib läbi viljakat tööd rahvakunsti säilitamise ja populariseerimise alal.

Stiil: Vokaal
Kategooria: Täiskasvanud
Vanus: alates 18 eluaastast

Aadress: Maleva 49, Kohtla-Järve
Tel: +372 50 68 962

E-post: smirnovpavel053[a]gmail.com

Saavutused

Selles jaotises näete meie viimaste aastate auhindu.

Galerii

Siin näete meie fotosid esinemistest ja võistlustest.

Участие хора русской песни «Зоренька», ансамбля русской песни «Реченька» и ансамбля народной песни "Сладка Ягода" в Фестивале хоров и ансамблей Ида-Вирумаа, Силламяэ

28.01.2023

Концерт «Пою тебе, мой город» хора русской песни «Зоренька» и ансамбля русской песни «Реченька» посвящённый Дням города Кохтла-Ярве

15.05.2022

Отчётный концерт хора русской песни «Зоренька» и ансамбля русской песни «Реченька»

01.03.2020

Участие хора русской песни «Зоренька» и ансамбля русской песни «Реченька» в фестивале «Песня русская - и светлая, и чистая», РКЦ, город Таллинн

28.09.19

Отчётный концерт Зореньки, Реченьки и Ручейка

10.03.2019

Saame Koos uusi teadmisi ja kogemusi!

Hea õpetaja on uhke õpilase iseseisva edu üle ja tunneb rõõmu, kui ta ületab teda.